Oszukał Cię operator telekomunikacyjny? Ten dział jest dla Ciebie. Opisz swój problem, być może takich osób jest więcej. Sądy coraz częściej stają w obronie poszkodowanych, również Urząd Komunikacji Elektronicznej staje w obronie poszkodowanych. W grupie łatwiej wytoczyć pozew operatorowi gdyż poszkodowanych zwykle jest znaczna ilość użytkowników.

Postautor: pozewnetia » 2010-09-05, 14:25

szukam poszkodowanych / oszukanych przez firmÄ™ Netia do pozwu zbiorowego

w moim przypadku ustalania telefoniczne na podstawie, których zdecydowaÅ‚em siÄ™ na przejÅ›cie z TP do tego dostawcy (staram siÄ™ jak mogÄ™ nie użyć stosownych okreÅ›leÅ„) jakoÅ› "przepadÅ‚y" - "nie ma ich w systemie" i PaÅ„stwo z Netii sÄ… z siebie bardzo zadowoleni – w skrócie - sprzedawca zaoferowaÅ‚ nie istniejÄ…cÄ… usÅ‚ugÄ™, ale to już mój problem…

opiszę dokładniej jaką metodę stosuje ta firma, tymczasem szukam innych, którzy mają podobne doświadczenia do POZWU ZBIOROWEGO przeciw tej firmie

o idei pozwu zbiorowego można poczytać tutaj – idealnie pasuje do tej firmy

http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/

poszkodowanych proszÄ™ o kontakt mailowy pozewnetia@onet.pl



pozewnetia

offline
 
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-05, 14:10

Postautor: Administrator » 2010-09-05, 15:38

Moim zdaniem to zacznij od opisania dokładniej Twojego problemu.
Z telekomami różne klienci maja problemy, ale nie zawsze będą nadawały sie do wspólnego wystąpienia.
Nie musisz podawać swoich danych na początek,
wystarczy że w miare dokładnie opiszesz problem,
i histrorie kontaktów z firmą, tak krok po kroku.

Pozdrawiam
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: Kamil » 2010-09-07, 08:30

Nie rozumiem w jaki sposób zostałeś oszukany. Musisz bardziej konkretnie opisać swoją sytuację, aby inni poszkodowani mogli się do Ciebie przyłączyć. Ja akurat osobiście nie korzystam z ich usług, ale nie rozumiem za bardzo twojej wypowiedzi. Proszę opisz problem dokładniej, abyś znalazł zwolenników. Życzę powodzenia.



Kamil

offline
 
Posty: 29
Rejestracja: 2010-08-28, 15:05

Postautor: pozewnetia » 2010-09-08, 21:16

Oto obiecane szczegóły

Miałem Internet 1 mb za 49zł w Netii na linii TP przy pakiecie pakiecie socjalnym za 28,06zł

Po kilku (natrętnych) telefonach z Netii z propozycją przejścia z abonamentem do Netii zgodziłem się na pakiet za 35zł się pod warunkiem, że w tej samej cenie 49zł Internet będzie 4mb. Ustalenia były telefoniczne, ale żeby było jasne, umowę na Internet przedłużałem dwukrotnie, również telefonicznie ustalając nowe warunki (cenę). W umowie z Netią jest zresztą zapis, że ustalenia telefoniczne są normalną drogą komunikacji i że Netia przechowuje nagrania przez 12 miesięcy.

Kurier przywiózÅ‚ umowÄ™ na abonament i papiery do rezygnacji z TP – w tej nowej umownie żadne pozycje dotyczÄ…ce Internetu nie sÄ… zaznaczone – co wydawaÅ‚o siÄ™ logiczne skoro na Internet jest osobna umowa.

Telefon rzeczywiÅ›cie jest w Netii, ale Internet nadal jest 1mb – dzwoniÅ‚em 3 razy na infolinie i za każdym razem ta sama odpowiedź – nic nie wiedzÄ…, że Internet miaÅ‚ być 4mb! Na pytanie mailowe dostaÅ‚em zaÅ› odpowiedź, która już coÅ› wyjaÅ›nia:

„W odpowiedzi na Pana wiadomość, pragnÄ™ Pana poinformować, iż niestety na liniach telefonicznych TP, Netia nie oferuje prÄ™dkoÅ›ci 4 Mbit/s. Jeżeli jest Pan zainteresowany zmianÄ… prÄ™dkoÅ›ci, mogÄ™ Panu zaproponować prÄ™dkość 6 Mbit/s w cenie 59 zÅ‚ miesiÄ™cznie, przy jednoczesnym przedÅ‚użeniu umowy o 24 miesiÄ…ce. W przypadku zainteresowania mojÄ… propozycjÄ…, uprzejmie proszÄ™ o telefoniczny kontakt z infoliniÄ… Netii w celu zÅ‚ożenia dospozycji.
I podpis – tutaj chyba nie istotny”

a mianowicie handlowiec zaproponował w zamian za przejście usługę której nie ma.

Kłopot w tym, że od 2008 roku TP nie ma już abonamentu socjalnego w takiej cenie jak miałem, najtańszy kosztuje teraz 48,74zł . A co najlepsze za zerwanie umowy której ustalonych warunków Netia nie dotrzymuje, to ja miałbym zapłacić Netii karę! I to jest jedyna rzecz, co do której na infilinii na byli pewni.

dlatego też szukam innych, którzy mieli podobne doświadczenia aby upewnić się czy to przypadek, czy może świadome działanie bo kiedy zrezygnujesz z socjalnego w TP to odwrotu już nie ma, handlowiec Netii może Ci zaproponować cokolwiek wiedząć, że do pakietu który miałeś już nie wrócisz NA PEWNO

PS
ilość darmowych minut w pakiecie TP czy Netii nie ma znaczenia - używam telefonii internetowej



pozewnetia

offline
 
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-05, 14:10

Postautor: Zorro_ » 2010-09-09, 11:30

To mnie nastraszyłeś....ostatnio miałem telefon z netii abym zrezygnował z TP i przeszedł na telefon w netii. Po namysle zgodziłem się - w pakiecie proponowali też tańszy internet...I teraz po przeczytaniu twojej sprawy zaczynam się martwić czy to nie to samo. Dostałem już pierwsza faktukrę coś ok 100zł - faktura ta zawiera starą cenę za internet i opłate za telefon w netii. Aby zmienić oppłatę na internet musze zadzownić tam i powiedzieć, że podpisałem umowę z telefonem itd i mam tańszy internet jednoceśnie. Jeszcze tam nie dzowniłem, ale obawiam się,że będzie podobnie u mnie....
Hmm wtedy pomyslÄ™ o tym pozwie.



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: pozew1netia » 2010-09-28, 20:23

Piszę się do tego pozwu, moja sytuacja wygląda podobnie. Wygląda na to że netia zrobiła sobie sposób na robienie pieniędzy poprzez oszustwo i wyłudzanie przejścia z tp do tej nę... kur... firmy. A oto jak wyglądało to w moim przypadku:
Po telefonach od chujantów, chyba z 10 ich było i coraz lepszych propozycjach w końcu się zainteresowałem. Zamówiłem pakiet przejście z telefonem "wieczory i weekendy" szybki internet 8mbs na 24 miesiące za 49+49 zł od pierwszy września, usługę zamówiłem pod koniec czerwca. ponieważ od 3 lat miałem Internet w neti pierwsza propozycja była jak twoja, że przyśle umowę na sam telefon bo internet przedłuży telefonicznie, nie zgodziłem się i żądałem umowy ponieważ zmieniane były warunki. Po długich cmokaniach zgodził się pan, następnie wyszła kwestia prędkości że z tym 8 mbs moga być problemy ale miał się Pan madura zoriętować zadzwonić ponownie, po zoriętowaniu na dzień drugi zadzwonił potwierdził że da radę poprzez migrację więc nie ma sprawy. Ponieważ wyszły jakieś nieporozumienia więc umówiliśmy się ż e przedzwoni dnia nastepnego i wówczas jeszcze raz upewniałem się że prędkość 8mbs ok. start od pierwszego września a ponieważ trochę znam netie zażyczyłem sobie aby w umowie (bo rozbili pakiet na aneks do trawjącej umowy na internet i umowę na telefon ) w wierszu uwagi było zapisane że chodzi o pakiet więc dane jaki internet zamówiłem ( pan twierdził że nie może w części umowy dotyczącej internetu wpisać internetu bo to przedłużenie itp itd. i musi być aneks) przyszła umowa podpisałem, poszło i wszystko fajnie do momentu 1 września
- telefon przenieśli a oczywiście
- a internet jak był 1mbs tak jest
dzwonie do chujantów z neti a tu niespodzianka
umowy niema ? ( na internet ) w systemie tylko wpis (powinnni mieć skan umowy w systemie ) że zamówiono pierwsza wersja panienki z okienka na podsawie rozmowy telefonicznej internet 6 mbs za 59 zł i od 1października. Po konsultacjach jakieś 40 minut, że może i była jakaś umowa aneks ale oni swiadczą usługę na łączach tp i nie ma takiej możliwości jedynie 6 za 59 a to co ustalono do tej pory to błąd chujanta. Już nie chce mi się pisać dalej ale zapewniam zę kilka razy rozmawiałem z chujantkami i jeżeli jest jakiś wzorzec bez mózgowia to tam właśnie siedzi, złożyłem reklamację i przyszła odpowiedź ze oczywiście nie uznają więc będę składał sprawę do sądu i chyba na prokuraturę za wyłudzenie i oszustwo .
A wracając do tematu jestem wstępnie zainteresowany
rozwinięciem tego wątku i czy wiecej jest podobnie oszukanych i oczywiście pozwem podaj jakieś szczegóły czy już rozmawiałeś z kimś konkretnie.



pozew1netia

offline
 
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-28, 19:04

Postautor: Magdalena^ » 2010-10-02, 14:15

Do mnie też dzwonili z netii i namawiali na przejście, jednak po waszych wcześniejszych wpisach wiedziałąm, że mam odmówić. Proponowali to samo, przejście z tp na netie + internet szybszy... Szkoda, że was tak zrobili w konia. Nie dajcie się!! Szukajcie innych poszkodowanych!



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Zorro_ » 2010-10-03, 20:19

To ci się udało...
ja mam nadzieję, że zgłosi się tutaj więcej osób, bo jestem tak wkurzony, że szkoda gadać!!!!! Z ludzi czubków robią, jakby spotkał takiego co to wymyśliła to bym mu wszystko wybił z głowy !



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: Magdalena^ » 2010-10-04, 21:57

Pewnie walczcie, mam nadzieję, że wam się uda. Netia to dośc duża firma...ale prawda wychodzi zawsze na jaw więc musicie wygrać. KONIEC oszustów!



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: focus » 2010-10-05, 13:42

Cieszę się, że trafiłam na ten temat bo właśnie planuję przejście do innej firmy oferującej usługi internetowe. Nawet byłam już na wstępnym etapie rozmów z firmą i cieszę się, że nie sfinalizowałam umowy. Trudno będę szukała dalej. Dziękuje.



focus

offline
 
Posty: 35
Rejestracja: 2010-09-09, 11:05

Postautor: pozewnetia » 2010-10-05, 20:12

Witam ponownie

MinÄ…Å‚ miesiÄ…c, czas wiec na podsumowanie …

Po pisemnej skardze, moja sprawa się wyjaśniła i teraz Internet działa zgodnie z umową.

SÄ…dzÄ…c po iloÅ›ci wpisów na forum, to miaÅ‚em wyjÄ…tkowego (wrÄ™cz nieprawdopodobnego) pecha, że akurat mnie siÄ™ to przytrafiÅ‚o …– skoro tak, to pora zamykać wÄ…tek, bo nie widzÄ™ wiÄ™kszego sensu jego kontynuowania....

Dziękuję Magdalena^ za wyrazy poparcia.

Do focus , Zorro_ - nie jest mojÄ… intencjÄ… nikogo straszyć NetiÄ…, jest niestety wielce prawdopodobne, że u innego operatora spotka Was podobne rozczarowanie - wg mnie problem nie jest z operatorami, ale nami – klientami.

Skoro pozwalamy siÄ™ strzyc, trudno siÄ™ dziwić, że strzygÄ… …



pozewnetia

offline
 
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-05, 14:10

Postautor: pozew1netia » 2010-10-11, 15:09

Pozewnetia
czyli mam rorumieć że na lini tp netia może świadczyć usługi 4Mb/s- czy tak należy rozumieć twoj post jeśli tak to dalej jestto dowód na oczukańczą politykę neti. I tylko szkoda że tak szybko padłeś



pozew1netia

offline
 
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-28, 19:04

Postautor: pozewnetia » 2010-10-11, 18:48

na linii TP Netia NIE może świadczyć usługi 4mb tylko 6mb - tak więc mam teraz 6mb
czyli działa szybciej niż miało dzialać z tej prostej przyczyny że łącze 4mb na linii tp nie jest możliwe



pozewnetia

offline
 
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-05, 14:10

Postautor: Alicja » 2010-10-12, 12:11

Przynajmniej jedna z osób rozwiazała swój problem. Może inni, którzy mają ten sam problem niech spróbują walczyć najpierw sami. Może po wysłaniu pisemnej prośby, wszystko uda sie załątwić.



Alicja

offline
 
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-23, 13:04

Postautor: viviane9 » 2010-10-26, 10:50

Netia próbuje mi wmówić, że na wypowiedzeniu umowy nie ma odręcznego podpisu, a ja jestem pewna na 100% że jest i wobec tego nie zaakceptowali wypowiedzenia, a co za tym idzie przedłużyli umowę na czas nieokreślony na kwotę 144zł.
Idę więc do rzecznika Praw konsumenta



viviane9

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-26, 10:46
Lokalizacja: Konin

Następna

Wróć do Internet, Telekomunikacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron