Oszukał Cię operator telekomunikacyjny? Ten dział jest dla Ciebie. Opisz swój problem, być może takich osób jest więcej. Sądy coraz częściej stają w obronie poszkodowanych, również Urząd Komunikacji Elektronicznej staje w obronie poszkodowanych. W grupie łatwiej wytoczyć pozew operatorowi gdyż poszkodowanych zwykle jest znaczna ilość użytkowników.

Postautor: Alicja » 2010-10-26, 22:16

o rany alee z tą netią problemy...szok. Będę wiedzieć na przyszłość aby nie podpisywać żadnych umów. Chyba telekomunikcja jest najlepsza.



Alicja

offline
 
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-23, 13:04

Postautor: Krzysztof007 » 2010-10-27, 21:10

Telekomunikacja tez nie jest dobra, oni też kręcą. W sumie to każdej firmie lepiej nie ufać i dobrze czytać umowy oraz zadawać dużo pytań przed podpisaniem umowy!!



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: MaÅ‚gorzata » 2010-10-28, 20:22

viviane9 pisze:Netia próbuje mi wmówić, że na wypowiedzeniu umowy nie ma odręcznego podpisu, a ja jestem pewna na 100% że jest i wobec tego nie zaakceptowali wypowiedzenia, a co za tym idzie przedłużyli umowę na czas nieokreślony na kwotę 144zł.
Idę więc do rzecznika Praw konsumenta

Jestem zirytowana tym co napisałaś(eś)! Jak w takiej sytuacji mogli przedłużyć umowę? Jeszcze w dodatku na czas nieokreślony?! A ta kwota jakiego okresu dotyczy? Dziwna sytuacja, na prawdę aż ciężko zrozumieć. Na pewno nie mieli by wątpliwości gdybyś w obecności przedstawiciela firmy podpisał)a) takie wypowiedzenie, a tu na to wygląda, że było wysyłane pocztą. Chętnie poznam szczegóły, bo ciężko mi zrozumieć takową sytuację, więc jeśli możesz , napisz, będę wdzięczna.



Małgorzata

offline
 
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-27, 06:04

Postautor: pozew1netia » 2010-11-01, 18:11

Małgorzat wierz mi to małe piwo u mnie na umowie pozmienaili prędkości daty i twierdzą że zostały przezemnie parafowane te zmiany bo ktoś faktycznie jakieś parafy postawił tylko nie ja więc gdy dostanę kopie "parafowanych" dokumentów trzeba do prokuratury iśc to jest koszmar jeszcze takiej firmy nie widziałem



pozew1netia

offline
 
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-28, 19:04

Postautor: pozew_kolejny » 2010-11-11, 22:01

Witam,
U mnie sytuacja wyglądała w skrócie tak:
Podpisałem umowę z Netią na internet. W międzyczasie się przeprowadziłem i zmieniłem adres linii telefonicznej. Przeniesienie trochę trwało (nie wiem czy wina po stronie TPSA czy Netii - tylko domyślam się). Netia uznała że nie mogąc dostarczać usługi rozwiązuje umowę z mojej winy i mam zapłacić karę ok. 700 zł zdaję się, chyba że podpiszę nową umowę. Tak też zrobiłem. Podpisałem tym razem na telefon i internet 1 MB/s. Umowę podpisywałem z jakimś przedstawicielem z firmy zewnętrznej, umowa zaginęła, konsultantka zaproponowała nową umowę wg szczegółów ustalonych telefonicznie, którą mi przyślą do podpisu - to co przysłali zupełnie nie zgadzało się z ustaleniami więc umowę odesłałem im z powrotem. W końcu jakoś przysłali mi poprawną umowę na telefon i internet 1MB za 49 zł miesięcznie.
I teraz zaczyna się najlepsze - za jakieś pół roku dzwoni do mnie facet z Netii i proponuje przyspieszenie internetu z 1 do 4 MB/s, co ma być droższe 5 zł miesięcznie plus jednorazowa opłata za modem 1 zł. Modem dostaję, internet przyspiesza i jest OK. Jedna dziwna rzecz - nie przysyłają mi faktur! Za kilka miesięcy na moim koncie na netiaonline pojawia się kilka faktur na sporą kwotę. Za modem 1 zł się zgadza bo to trudno zapomnieć, pozostałe faktury to zaległe faktury za usługi. Kwota wiadomo spora, bo przez parę miesięcy przecież nie płaciłem.
Dopiero później się zorientowałem, że zamiast ustalonego telefonicznie 5 zł więcej (49+5=54 zł) płacę 116 zł.
Umowa była sporządzona ustnie (że też się na to zgodziłem ja głupi) a treść była nagrywana.
Jak prosiłem o wyjaśnienie to w odpowiedzi dostałem propozycję skorzystania z jakiejś kolejnej rewelacji.
Podsumowując - to oszuści z którymi którymi widzę jakąkolwiek szansę załatwienia sprawy przy pomocy pozwu zbiorowego.
pozdrawiam



pozew_kolejny

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-11, 21:32

Postautor: adamwolski » 2010-11-25, 23:01

JEŻELI MASZ JAKIEKOLWIEK PROBLEMY Z NETIĄ PISZ wlochaczz1@wp.pl POMOGĘ! - Pracownik Netii



adamwolski

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-25, 23:00

Postautor: Zygmunt » 2010-12-13, 23:03

Dałem się nabrać na akcję promocyjna NETII pod tytułem: obniżenia rachunków za telefon i internet. Rachunki wzrosły przeszło dwukrotnie, za rezygnację z usług żądają 1300 zł kary. Posiadam bogatą dokumentacje z korespondencji listami poleconymi z biurem reklamacji tej firmy. Gehenna.



Zygmunt

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-13, 22:58

Postautor: mugol » 2011-01-22, 12:16

Mam taki mały problem:
mam telefon i Internet na firmÄ™
7 grudnia zamówiłem przeniesienie usług pod nowy adres.
17 grudnia poczta przyszło pismo ze do 30.12.2010 usługi zostaną przeniesione

dziś jest 21.01.2011 a usług jak nie było tak nie ma, a podczas rozmowy z operatorem dowiedziałem się ze nie ma możliwości technicznych
i usługi działają pod starym adresem (podobno wysłano do mnie pismo 17.01.2011 informujące o tym ze nie ma możliwości technicznych).
Ale ja po otrzymaniu od nich pisma o możliwości przeniesienia zrezygnowałem z tamtego lokalu (sprawa była prosta bo na lokal byli chetni).
W chwili obecnej wynajmuje go już ktoś inny.

20.01.2011
Wysłałem im zerwanie umowy z dniem 30.12.2011, oświadczenie o utracie prawa do lokalu i wezwanie do zaprzestania świadczenia usług pod starym adresem do, którego już nie mam dostępu.

Jak zwykle zarzÄ…dali kilku nastepnych podpisanych pism.

I jak zwykle każa czekac czekac czekac..... ale w między czasie wystawiają rachunki.


Nie wiem czy to podchodzi pod:
Art. 286 (KK)
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną
osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą
wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego
pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot
bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

wiem ze to głupie ale tak sie nad tym zastanawiałem.

wiem tez ze za cienki w uszach jestem zeby walczyć znimi sam sądzie ale możę jakiś pozew zbiorowy by się udał. Tylko trzeba by pewnie zrzute na jakiegoś prawnika zrobić (a tutaj wykrusza się najwięcej osób) i czy znajdzie sie ktoś z takimi jajami zeby Netię pozwac:)??



mugol

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-22, 12:10

Postautor: bracho7 » 2011-10-18, 21:03

Dałem się głupi skusić na słodkie słówka pani która zadzwoniła do mnie z ofertą przedłużenia umowy.
Miało być tak : internet do 6Mb/s (bo tyle miało wytrzymać moje łącze) , telefon non stop (gratis na połączenia stacjonarne) umowa na 28 m-cy aktywowana od 17-09-2011. za 99.99 zł + 1m-c za 1zł. na co dostałem listowne potwierdzenie podpisane przez jakąś panią kierownik.
To by było na tyle z miłych rzeczy ze strony Netii.
Schody zaczęły się 15-09-2011 o północy gdy straciłem internet. Dziesiątki telefonów godziny słuchania tej durnej melodyjki, a konsultanci ( jestem kulturalny dlatego napiszę tylko .............) zwalali wszystko na techników z TPsa ,
co było nieprawdą ponieważ po kodzie błędu 721 wiedziałem że wina leży na serwerach netii , co potwierdzili technicy z TPsa. Po około tygodniu odzyskałem neta. Ale o 6Mb/s mogłem zapomnieć bo jak dostałem odpowiedż w mailu "z przyczyn systemowych usługa będzie uruchomiona od 17-10-2011 , a prędkość 6Mb/s zostanie osiągnięta po około 30 dniach od momentu uruchomienia . Czekałem więc cierpliwie tej magicznej daty uruchomienia usługi , płacąc za neta na starych zasadach. Nadszedł ten dzień i nic. Dzwonię następnego dnia na infolinię , a tu ZONK .
Konsultant powiadomił mnie że o 6Mb/s mogę zapomnieć , max to 2Mb/s które miałem do tej pory.
To nie jest oszustwo i mydlenie oczu aby tylko złapać gościa na umowę ( to tak jak łapanie dusz przez diabła :):):) )
Technicy z TPsa przy ostatniej wizycie sprawdzili łącze - modem zsynchronizował się na 6Mb/s , a realna prędkość dochodziła do 4,5Mb/s i mnie by to wystarczyło, ale cóż ci z Netii wiedzą lepiej.



bracho7

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-18, 20:56

Poprzednia

Wróć do Internet, Telekomunikacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron