Dołącz do tej grupy, jeżeli deweloper nie dotrzymał wobec Ciebie umowy, a podejrzewasz, że takich osób oszukanym może być więcej.

Postautor: Jacu » 2011-08-23, 22:09

Uprasza siÄ™ wszystkich zainteresowanych o przystÄ…pienie do grupy przeciwko GOLDMAN DEVELOPMENT z Rajkowy
którzy zostali wrobieni w umowę "Promocja za złotówkę".

Chętni mogą dopisywać się do grupy w temacie lub na mój e-mail: canislupus01@interia.pl

Nie prowadzę tej sprawy tylko zbieram zainteresowanych (min. 10 osób).
Ostatnio zmieniony 2011-09-26, 06:51 przez Jacu, Å‚Ä…cznie zmieniany 3 razy



Jacu

offline
 
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-22, 22:13

Postautor: Administrator » 2011-08-24, 05:37

Zakładając nowy wątek, a szczególnie pisząc o nowym pozwie,
proszę w miarę dokładnie opisywać zdarzenie oraz dane podmiotu pozwanego.

Warto również dodać na końcu kilka tagów, np. deweloper miejscowość, itp...
UÅ‚atwi to lepsze dotarcie do zainteresowanych, poprzez lepszÄ… indeksacjÄ™ postu w googlach,
a w efekcie Å‚atwiejsze dotarcie do zainteresowanych.
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: a-aka » 2011-08-24, 06:18

oczywiście jestem za pozwem firmy goldman development
niech wszyscy się dopisują, a może wspólnie coś wywalczymy
a-aka



a-aka

offline
 
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-24, 06:13

Postautor: Jacu » 2011-08-24, 13:21

Firma Goldman Development założyła system "Elithaus" dla przekazywania informacji o potencjalnych klientach do małych firm budowlanych, czyli zlecania prac przy budowie domów.
Przedstawiciel przedstawił piękną wizję współpracy na kolorowych schematach przepływu informacji, po czym została podpisana próbna (taką wersję usłyszałem) umowa/zamówienie "Promocja za złotówkę" na okres jednego miesiąca. Umowa stała miała być podpisania przy drugim podejściu jeżeli zdecydujemy się na dalszą współpracę. Przy podpisywaniu umowy większość dostała "Pakiet Startowy" z kolorowymi obrazkami na końcu którego był zawiły i skomplikowany regulamin dla przeciętnego budowlańca. Jeżeli ktoś w miarę szybko się zorientował i przesłał im wypowiedzenie na piśmie ze zwrotnym potwierdzeniem do 7 dni przed końcem promocyjnego miesiąca to mu się udało. Niestety grono ludzi po kilku miesiącach zaczęło dostawać e-maile z potencjalnymi klientami mający dopiero plany budowy od Goldman... nie zawsze z tego powiatu jaki widniał na umowie. Po czym zaczęły przychodzić faktury do zapłaty na spore kwoty. Wiele osób kontaktowało się z prawnikami jak wybrnąć z tej feralnej umowy nie ponosząc wysokich kosztów, ale firma Goldman straszy wysokimi kosztami i sądem powołując się na regulamin.
Ostatnio zmieniony 2014-07-07, 20:45 przez Jacu, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz



Jacu

offline
 
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-22, 22:13

Postautor: a-aka » 2011-08-24, 21:45

czy nie ma wiecej chętnych, którzy nie chcą wyrzucać pieniędzy
to przecież oni naciągneli nas, a taraz mają dochody
przecież mogą wam wysłać 50 kontaktów na miesiąc, bo ktoś się będzie budował za rok lub za 5 lat i sciągną po 150 złociszy za jeden
i co wtedy
przecież to o pomstę prosi, nie możemy tego odpuścić
czy nie czujecie się oszukani, wyzyskani, naciągnięci, zrobieni jak gów...rze

proszę ruszmy wszyscy głowami



a-aka

offline
 
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-24, 06:13

Postautor: Maga » 2011-08-25, 20:16

Witam!
Zachęcam wszystkich poszkodowanych do przyłączenia się do nas ! Razem możemy więcej, argumentacja i dowody działają mocniej. Nie dajcie się dalej naciągać, powalczmy o nasze ciężko zarobione pieniądze
Maga



Maga

offline
 
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-25, 20:13

Postautor: Pawel » 2011-08-27, 11:53

Zgadzam sie, trzeba zebrac wszystkich zainteresowanych i jezeli zaczna cos przysylac i wyludzac dalej sprawe skierowac do sadu!
Pawel



Pawel

offline
 
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-27, 11:52

Postautor: arek-brzozowski » 2011-08-28, 10:27

jatez jestem za tym zeby ukrecic im nosa musimy sie im postawic. Mam dosyc placenia za faktury i klientów ktorzy beda sie budowac za 4 lata. Mój kontakt 506-114-175 arek-brzozowski1@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich walczacych o swoje



arek-brzozowski

offline
 
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-28, 10:22

Postautor: bialbruk » 2011-08-31, 21:54

Oszukali mnie i bardzo chętnie stane przeciwko nim w sądzie przyt pozwie zbiorowym
kontak do mnie:
661 819 239
al-bruk@wp.pl



bialbruk

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-31, 21:41

Postautor: NabityWbutelkÄ™ » 2011-09-02, 06:34

UWAGA!! UWAGA! Mam pytanie do wszystkich. Kto widnieje u Was na umowie jako wykonawca - GOLDMAN DEVELOPMENT czy GOLDMAN DEVELOPMENT S.C.? Poszperałem w GUSie i pod tym NIPem, który jest na umowie, pojawia się tylko Goldman Development S.C. Jeżeli jest to spółka cywilna, to: "Ponadto, należy także pamiętać o tym, że spółka cywilna nie ma osobowości prawnej; jest ona wyposażona tylko w niektóre przymioty właściwe osobom prawnym tj. np. jest ona wyodrębniona organizacyjnie. Spółka cywilna nie ma jednakże zdolności prawnej, czyli zdolności do "bycia" podmiotem praw i obowiązków w stosunkach cywilno - prawnych. Oznacza to, iż nie może ona nabywać praw i zaciągać zobowiązań - mogą to robić jedynie wspólnicy. Spółka cywilna, będąca podmiotem gospodarczym, nie posiada takiej zdolności nawet w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Ma ona w takim wypadku jedynie zdolność sądową (może pozywać i być pozywana) w postępowaniu przed sądem gospodarczym. Nawet jednak w sprawie gospodarczej spółka cywilna nie może być pozywana pod nazwą (firmą) prowadzonego przedsiębiorstwa. Jej oznaczenie jako strony w procesie powinno polegać na wskazaniu imion i nazwisk wszystkich wspólników oraz ich adresów. W takim zakresie, w jakim posiada zdolność sądową, spółka cywilna ma także zdolność procesową, czyli zdolność do dokonywania czynności procesowych. Wszystkie te elementy oznaczają, że spółka cywilna jest ściśle powiązana ze wspólnikami i w zasadzie nie występuje w obrocie cywilnoprawnym jako odrębny od nich podmiot." (http://prawo.interia.pl/abc/plusminus?aid=5911)

Wynika z tego, że jeżeli umowa jest podpisana ze spółką cywilną, a nie oddzielnie ze wspólnikami, to najprawdopodobniej jest nieważna. Taki twór jak sam Goldman Development, bez S.C., nie istnieje.

Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?



NabityWbutelkÄ™

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-02, 06:32

Postautor: Administrator » 2011-09-02, 06:53

Od razu na wstępie przyznam, że nie znam tych zagadnień, ale myślę że może to być Wasz atut,
jeżeli jest to faktycznie tak jak opisuje NabityWButelke.

Można by w sądzie próbować podnieść argument, że umowa od razu miała na celu wyłudzienie,
i pociagnąć do odpowiedzialności osoby które podpisały umowę, nawet karnie.
Tutaj należy zasięgąć opini prawnika, za kilka dni wszyscy wrócą z wakacji
może ktoś sie wypowie.
Pozdrawiam
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: nat-ka » 2011-09-02, 14:09

nas tez oszukali
na-tka



nat-ka

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-02, 13:59

Postautor: arek-brzozowski » 2011-09-05, 11:13

Podajcie swoje adresy e-mail oraz numery tel. poniewaz "nabity w butelke" zaczal działac przysle nam pary pism do złozenia w prokuraturze oraz innych organach



arek-brzozowski

offline
 
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-28, 10:22

Postautor: Maga » 2011-09-05, 20:55

Witam wszystkich uwikłanych. Nabity w butelkę ma rację, każdy z nas wręcz musi jak najszybciej złożyć doniesienie do prokuratury właściwej wg miejsca zamieszkania. Musimy zacząć działać zanim ktoś z nas zostanie pozwany do sądu! Prześlijcie dokładne dane: imię, nazwisko, adres e-mail, oraz numer komórki na adres :canislupus01@interia.pl
Musimy mieć łatwy kontakt ze sobą w celu szybkiego przekazywania informacji
Maga



Maga

offline
 
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-25, 20:13

Postautor: Maga » 2011-09-12, 20:53

Witam Wszystkich
Każdy z Was, który dostał w ostatnim czasie DRUGI RAZ FAKTURĘ wcześniej otrzymaną drogą elektroniczną (e-mail) nie ma obowiązku jej płacić bowiem jeśli chcą ponownie wysłać tę samą fakturę mogą na naszą PROSBE wystawić jedynie DUPLIKAT tej samej faktury. Nie można nieskończenie wiele razy wysyłać tych samych faktur. Pozdrawiam.
Maga



Maga

offline
 
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-25, 20:13

Następna

Wróć do Deweloperzy, Budownictwo

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron