Jeżeli czujesz się oszukany przez bank lub fundusz inwestycyjny, dołącz do tej grupy.

Postautor: Administrator » 2013-06-06, 07:35

Już 19 czerwca odbedzie się rozprawa w ramach pozwu zbiorowego jaki został wytoczony przeciwko Bankowi Rozwoju Eksportu. Pozew zbiorowy wytoczył Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie a przyłaczyło się do niego 1247 osób. Pozew zbiorowy przeciwko BRE dotyczy kredytów hipotecznych tzw. starego portfela.

Sąd Okręgowy w Łodzi który zajmuje się ta sprawą, już w 2011 r. uznał, że nadaje się ona do rozpoznania w postępowaniu zbiorowym.

Klienci zarzucają Bankowi BRE niewłaściwe wykonywanie umów o kredyt hipoteczny który był waloryzowany kursem franka szwajcarskiego. W umowach jakie zawierali klienci banku był zapis który regulował zmiany oprocentowania. Zapis ten pozwalał Bankowi dosyć dowolnie manimpulować oprocentowaniem kredytów, itak np. gdy stopy procentowe szły w górę bank natychmiast podnosił oprocentowanie kredytów, a gdy stopy sie obniżały to Bank nie obniżał oprocentowania kredytów lub obniżał w niewielkim stopniu, działając na szkodę klientów.

Można stwierdzić, że to nic nowego, banki często tak postępują. Wraz ze wzrostem stóp procentowych błyskawicznie podnoszą oprocentowanie, a w przypadku spadków stóp procentowych tygodniami potrafią "analizować" sytuację.
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów ZbiorowychAdministrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Wróć do Banki, Kredyty, Fundusze inwestycyjne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron