Tworzymy bazę wiedzy na temat pozwów zbiorowych. Prosimy pytać o konkretne zagadnienia. Odpowiedzi ukażą się tutaj na forum dyskusyjnym, oraz razem zebrane na stronie: www.pozew-zbiorowy.com.pl

Postautor: focus » 2010-10-21, 12:07

Zastanawiam się nad faktem, czy Kancelarie, adwokaci, są dostatecznie przygotowani do prowadzenia spraw dotyczących pozwów zbiorowych. Nowe instytucje, takie jak specyficzna umowa z pełnomocnikiem, umowa między reprezentantem grupy a grupą (i sposób przystępowania członków do grupy), problematyka żądania kaucji i obrony przed zobowiązaniem strony powodowej do złożenia kaucji, wymagają przetarcia szlaków i stworzenia dobrych wzorców postępowania. Co sądzicie na ten temat?



focus

offline
 
Posty: 35
Rejestracja: 2010-09-09, 11:05

Postautor: Magdalena^ » 2010-10-21, 20:47

Wydaje mi się, że są na pewno doczytani..wiadomo nowa sprawa- pozwy zbiorowe więc musieli sporo się na ten temat dowiedzieć. Niestety nie mają dużej praktyki w sądzeniu się. Te pierwsze sprawy zapewne będą taką próbą....



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: MaÅ‚gorzata » 2010-10-25, 12:50

Adwokaci, kancelarie i wszystkie osoby, do których odnoszą się pozwy zbiorowe, zanim przystąpią do złożenia takiego wniosku muszą być dostatecznie do tego przygotowani. Już na wstępnym etapie rozmów z potencjalnym adwokatem możemy zauważyć jaka jest jego wiedza na ten temat. Moja znajoma miała taką sytuację, przy poszukiwaniach odpowiedniej Kancelarii, która mogłaby zaopiekować się jej sprawą. W jednej z nich trafiła na brak takiej wiedzy ze strony adwokata, który właściwie po pewnym czasie rozmowy sam przyznał się, że jego wiedza na temat pozwów zbiorowych jest dosyć uboga, ale to wynika z faktu, że jest nowym pracownikiem, po woli wdrążającym się w świat prawa. Myślę osobiście, że osoba podejmująca się takiej sprawy powinna być w 100% przygotowana, pod każdym względem oczytana i nie ma tu żadnego argumentu, którym mogłaby tłumaczyć swoją niewiedzę. Takie jest moje zdanie, a Wy co sądzicie o tym?



Małgorzata

offline
 
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-27, 06:04

Postautor: Magdalena^ » 2010-10-25, 13:31

Oczywiście, adwokat który chce się zajmować pozwami zbiorowymi musi być odpowiednio przygotowany. Musi wiedzieć wszystko i jeszcze więcej; musi być na bieżąco, znać wszystkie nowinki. Fakt w Polsce ten temat jest nowy, ale to nie jest usprawiedliwienie dla adwokatów, po prostu każdy w swoim zawodzie musi się dokształcać i doskonalić. Jeśli jest coś nowego trzeba to poznać.



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09


Wróć do Baza Wiedzy na temat Pozwów Zbiorowych

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron