Byłeś źle leczony przez szpital, podano Ci leki które powodowały szkodliwe skutki uboczne, wiesz, że takich osób może być więcej - przyłącz się, opisz swoją historię.
W USA mamy wiele wygranych przez pacjentów pozwów zbiorowych przeciwko koncernom farmaceutycznym które działają również w Polsce. W USA koncerny płacą odszkodowania, zawierają ugody, dlaczego w Polsce nie ponoszą konsekwencji swoich zaniedbań? Dlaczego większość leków produkowanych przez światowe koncerny, w Polsce ma prawie najwyższą cenę ze wszystkich krajów Uni.
Być może czas to już zmienić, w grupie siła a pozew zbiorowy jest skutecznym narzędziem.

Postautor: MaÅ‚gorzata » 2010-09-04, 09:34

Jak tak dalej pójdzie to nie jeden Polak wystąpi na drogę sądową, dzięki nowej Ustawie i własnej odwadze przeciwko NFZ. Niestety nie funkcjonują tak jak trzeba. Zbyt wiele jest przypadków, w których nie działają na korzyść pacjenta, a wręcz odwrotnie. Dlatego właśnie nie lubię lekarzy....



Małgorzata

offline
 
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-27, 06:04

Postautor: Kornelia » 2010-09-04, 22:00

Ja się tylko zastanawiam kiedy nadejdzie czas, gdy pacjent będzie mógł uzyskać od lekarza/przychodni/szpitala kilkusettysięczne odszkodowanie. Bo niestety często jest tak, że poszkodowany pacjent uzyskuje ochłapy w postaci minimalnej renty. Może wyższe odszkodowania zmobilizowałyby do walki o swoje prawa.



Kornelia

offline
 
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-26, 18:16

Postautor: Kamil » 2010-09-07, 08:44

Niestety, ale zbyt wielu jest lekarzy, pielęgniarek i całej reszty ze Służby Zdrowia, którzy swoją pracę nie wykonują z zamiłowania i pasji, z czerpania radości z tego, że można komuś pomóc; niestety wielu jest takich, którzy pracują bo muszą, dla pieniędzy, a ludzkie życie nie jest dla nich wartościowe, są samolubni i aroganccy.



Kamil

offline
 
Posty: 29
Rejestracja: 2010-08-28, 15:05

Postautor: ruda40 » 2010-09-08, 23:00

Niestety często słyszy się o zaniechaniu lekarzy, pielęgniarek...:( Przykra to sprawa, ale bardzo rzeczywista. Ludzie coraz nie chętniej chodzą do lekarzy, bo się boją o własne życie. Ja sama nie lubię chodzić do lekarzy. I na szczęście zdarza mi się to bardzo rzadko. Mam nadzieję, że dzięki nowej ustawie Służba Zdrowia będzie lepsza.



ruda40

offline
 
Posty: 15
Rejestracja: 2010-08-26, 18:55

Postautor: Kornelia » 2010-09-11, 19:24

W lipcu prawie 400 pacjentów NFZ-u złożyło pozew wobec Skarbu Państwa. Osoby te zostały zakażone w placówkach opieki zdrowotnej (m. in. wirusem żółtaczki). Roszczenia wynoszą średnio 200 tysięcy złotych na 1 pacjenta. Ciekawe, czy uda im się uzyskać odszkodowania w takiej wysokości. Mam nadzieję, że więcej osób nie będzie się bało walczyć o swoje (oczywiście nikomu przy tym nie życzę takiego losu).



Kornelia

offline
 
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-26, 18:16

Poprzednia

Wróć do Medycyna, Farmacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron