Oszukał Cię operator telekomunikacyjny? Ten dział jest dla Ciebie. Opisz swój problem, być może takich osób jest więcej. Sądy coraz częściej stają w obronie poszkodowanych, również Urząd Komunikacji Elektronicznej staje w obronie poszkodowanych. W grupie łatwiej wytoczyć pozew operatorowi gdyż poszkodowanych zwykle jest znaczna ilość użytkowników.

Postautor: adam » 2010-08-08, 01:06

Witajcie, przyszedłem na to forum z nadzieją że znajdę jakieś informacje na temat spamu.

Strasznie denerwuje mnie pewien spamer który rozsyła spam do polskich użytkowników (nie wiem czy tylko do polskich ) z serwerów nazwa.pl

Co tydzień mam około 7 do 10 przesyłek z informacją jaka to super oferta jest na konta rapidshare.com. Nie można się z tego wypisać w żaden cywilizowany sposób, kontakt z właścicielami strony praktycznie nie możliwy. Administracja nazwa.pl twierdzi że nic nie może zrobić. Ale gdy te tysiące użytkowników się wkurzy to prędzej czy później dobiorą się temu spamerowi do 4 liter.


Jak wyśledzić takiego spamera? Może administrator coś pomoże (w końcu tyle tu zabezpieczeń przed botami spamującymi)

Jak już się znajdzie spamera to wtedy zażądamy więcej niż on bierze za wysłanie do nas email, przykładowo nie 0,02 gr za 1 maila tylko 1zł ponieważ w żaden sposób nie można się z tego wypisać. Ja mu serdecznie współczuje jak z 100.000 osób albo i więcej dopisze się do pozwu, jego cena wyniesie chyba 2 zł. Albo mniej. Bądźmy dobrej myśli.

Jeśli ktoś może dodać jakieś informacje jak takiego kogoś wytropić... Będę wdzięczny
Pozdrawiam Adam.



adam

offline
 
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-08, 00:53

Postautor: Administrator » 2010-08-08, 10:21

Prawnikiem nie jestem ale Ustawę o Świadczeniu Usług Droga Elektroniczną, znam dosyć dobrze ;-)

Jeżeli wysyła z sewerów nazwa.pl to nie jest prawdą, że admin tam nie może nic zrobić.
Nie tylko może, ale wręcz powinien.

1. W/w Ustawa dopuszcza przesłanie pytania o zgodę na przesłanie oferty,
ale nie dopuszcza przesyłania ofert.
Z tego wynika, ze spamer popełnia wykroczenie.

2. Administartor serwera nie moze nic zrobić, do czasu kiedy nie wie o tym.
Jeżeli poinformujesz go o tym oficjalnie, listem poleconym - meil może nie dojść ;-)
to w myśl Ustawy jest zmuszony zareagować, a jeżeli nie zareaguje
to tym samym staje się współwinny przestępstwa.

3. W/w Ustawa dopuszcza jednorazowe wysłanie pytania,
ale kilka przesyłek tygodniowo podpada już pod nękanie
a to jest paragraf karny.

Proponuje następujący harmnogram postępowania.

1. Ty sam, a najlepiej kilkanaście/kilkadziesiąt osób wyslijcie meile do administratora.
Napiszcie mu wyraźnie, że w przypadku braku reakcji wystąpicie przeciw spamerowi
oraz firmie nazwa.pl do prokuratury i do sÄ…du.
Opiszcie dokłanie, że spamer narusza Ustawę .... a dotakowo czujecie się nękani
co podlega pod paragraf karny.

2. Jeżeli nie zareaguje, to wyślijcie do niego to samo listem poleconym.

3. Po odczekaniu 3 tygodni, trzeba niestety wysłać sprawę do prokuratury.

4. Można wystąpić do nazwa.pl oodszkodowanie np. z pozwem zbiorowym.

To powinny wystarczyć
wiem z własnego doświadczenie, że list polecony z opisem dalszych działań,
czyni cuda ;-)
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: Zorro_ » 2010-08-26, 21:28

I mnie denerwuje spamowanie. Codziennie na mojej poczcie pojawia się jakiś spam. Niby jest blokada na spamy, ale i tak dochodzą one do mnie. Nie mam pojęcia jak oni to robią, na wysłane meile nie odpowiadają, tak jakby takie konto nie funkcjonowało...ale przecież z tego konta dochodzą spamy. SZOK, mam nadzieje,że niedługo ktoś zrobi z tym porządek.



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: Kenaj » 2010-08-30, 06:56

Nie sądzę, żeby pozywanie spamera poprzez pozew zbiorowy było dobrym pomysłem.
Mamy dobrą ustawę przeciw spamerom i raczej lepiej wystąpić indywidualnie, lepioej żeby taki spamer dostał 10 pozwów niż jeden.
Większa bedzie dla niego uciążliwość ;-)



Kenaj

offline
 
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-17, 03:42

Postautor: Kamil » 2010-08-30, 07:43

Faktycznie spam to dosyć uciążliwy temat. Brak mu końca i chyba nigdy on nie nastąpi.
Zastanawiam się jednak czy w tego typu sprawach zastosowanie znajdzie akurat pozew zbiorowy. Może lepiej by było pofatygować się indywidualnie, ale z drugiej strony . . .
Jakie zalety widzicie w zastosowaniu rozwiązania złożenia pozwu zbiorowego przeciwko spamerom?



Kamil

offline
 
Posty: 29
Rejestracja: 2010-08-28, 15:05

Postautor: Zorro_ » 2010-09-09, 11:33

Kamil myślę, że zaletą będzie to, że będzie więcej świadków/poszkodowanych - wtedy są większe szanse na wygraną.
Swoją drogą myślę, że powinni coś wymyśleć aby spam trafiał tylko do tych, którzy tego chcą. Spam to jest sposób reklamy, więc ciezko go usunąć - zawsze ludzie będą spamować. Dlatego może zrobić coś aby to nie było takie uciążliwe dla innych?



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: Administrator » 2010-09-10, 07:56

Moim zdaniem pozew zbiorowy przeciwko spamerom raczej nie będzie skutecznym środkiem.

1. Nie każdy spam nadaje się do sądowego ścigania, można ścigac tylko taki spam który jest niezamówioną reklamą.
2. Mamy ustawę o swiadczeniu usług drogą elektroniczną.
To jest lepszy pomysł od pozwu zbiorowego, bo wystarczy pójśc z tym na policję i oni zajmują się sprawą, zdobywaniem dowodów, itp....
3. W przypadku wystaienia z pozwem zbiorowym, to na grupie będzie ciążyło zdobycie dowodów, logów serwera, danych spamera, itp... bo pozew trzeba złożyć przeciwko komuś

Moim zdaniem należy najpierw ścigać przy pomocy policji, a jak spamer zostanie ukarany sądownie, to wtedy można dołaczyć pozew o odszkodowanie za czas, miejsce na serwerze, itp...
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41


Wróć do Internet, Telekomunikacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron