Byłeś źle leczony przez szpital, podano Ci leki które powodowały szkodliwe skutki uboczne, wiesz, że takich osób może być więcej - przyłącz się, opisz swoją historię.
W USA mamy wiele wygranych przez pacjentów pozwów zbiorowych przeciwko koncernom farmaceutycznym które działają również w Polsce. W USA koncerny płacą odszkodowania, zawierają ugody, dlaczego w Polsce nie ponoszą konsekwencji swoich zaniedbań? Dlaczego większość leków produkowanych przez światowe koncerny, w Polsce ma prawie najwyższą cenę ze wszystkich krajów Uni.
Być może czas to już zmienić, w grupie siła a pozew zbiorowy jest skutecznym narzędziem.

Postautor: MaÅ‚gorzata » 2010-09-04, 09:01

Jestem zaskoczona tą sprawą. Jak wiele osób zostało poszkodowanych, a teraz wspólnymi siłami myślę, że sprawę. wygrają. Tak liczna grupa ma siłę. To prawie 400 pacjentów, którzy zostali zarażeni m.in. wirusem żółtaczki w placówkach opieki zdrowotnej. Nie wiem dokładnie czy pozew już został złożony do warszawskiego Sądu Okręgowego przeciwko Skarbowi Państwa.
Reprezentująca poszkodowanych Pani mec. Małgorzata Szczypińska-Kozioł, poinformowała o wszystkim prasę.
Pozew dotyczy zapłaty zadośćuczynienia za następstwa zdrowotne podawania chorym ze skazami krwotocznymi preparatów krwiopochodnych zanieczyszczonych m.in. wirusem HCV, wskutek czego - jak określono w pozwie - są oni również chorzy na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C ze wszystkimi konsekwencjami tej choroby: medycznymi, społecznymi i finansowymi.
Ciekawa jestem ile osób jeszcze nie przyłączyło się do grupy?



Małgorzata

offline
 
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-27, 06:04

Postautor: Magdalena^ » 2010-09-18, 07:27

Z tego co wiem pacjenci już wcześniej próbowali załatwić sprawę w sposób polubowny, wzywając Skarb Państwa do ugody, ale nie udało się. Dlatego składają treraz pozew zbiorowy.
Coś czuję, że pacjnci wygrają tą sprawę ( nie widzę tego inaczej!) a jeśli wygrają to na pewno będzie głośno o tym w telewizji!



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Krzysztof007 » 2010-09-20, 18:32

Moim zdaniem nawet jeśli pojedyncze osoby złożyłyby sprawę do sądu - wygrałyby. Dlatego dla oszczędności czasu niech wszyscy to zrobią, którzy zostali skrzywdzeni. Wygraną mają w kieszeni, jeśli będzie inaczej, to Państwo na pewnie się oburzy.



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: focus » 2010-10-05, 13:55

Każdy pacjent powinien walczyć o swoje. Ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, gdy trafiłabym do placówki, w której powinni mnie wyleczyć, a stałoby się tak, że zostałabym zakażona lub rozchorowałabym się jeszcze bardziej. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, dlatego Ci pacjenci bezapelacyjnie powinni uzyskać odszkodowanie i to w dużej wysokości. Przede wszystkim za uszczerbek na zdrowiu, jak również za stracone przy tym nerwy.



focus

offline
 
Posty: 35
Rejestracja: 2010-09-09, 11:05


Wróć do Medycyna, Farmacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron