Postautor: Anna Stolarska » 2012-06-07, 21:10

Witam

Na poczÄ…tku zaszÅ‚ego roku miaÅ‚am wypadek samochodowy, a później nieprzyjemnÄ… przeprawÄ™ z ubezpieczycielem. Mimo wykupionej polisy nie odzyskaÅ‚am peÅ‚nego zwrotu kosztu naprawy, ponieważ wybraÅ‚am „niewÅ‚aÅ›ciwy” wariant umowy. Przy jej podpisywaniu, zdecydowaÅ‚am siÄ™ na nieco taÅ„szÄ… opcjÄ™, w ramach której to ubezpieczyciel dokonywaÅ‚ wyceny szkody. Kiedy jednak doszÅ‚o do wypÅ‚aty odszkodowania, okazaÅ‚o siÄ™, że kalkulacja ta jest sporzÄ…dzana wg. cen netto i nie uwzglÄ™dnia podatku VAT, choć ten musiaÅ‚am przecież zapÅ‚acić w warsztacie. W efekcie prawie 700 zÅ‚ dopÅ‚aciÅ‚am z wÅ‚asnej kieszeni.

Wtedy zacisnęłam zęby i schowałam swoją złość w kieszeń, bo kwota nie była jakaś strasznie duża. Mniej więcej po roku, przyszło mi jednak do głowy, że oni właśnie na to liczą, że nikt nie zareaguje. Postanowiłam więc, że jednak spróbuję coś zrobić m.in. dla innych, którzy podobnie jak ja, mogli lub mogą paść ofiarą oszustwa. Na razie, za radą znajomych założyłam stronę na Facebooku, na której chcę nagłaśniać nieuczciwe praktyki ubezpieczycieli. Co dalej - zobaczymy...

Napiszcie co sądzicie o takich przekrętach i czy zetknęliście się z tego typu przypadkami. A może ktoś, podobnie poszkodowany, zdecydował się wystąpić na drogę sądową?

Pozdrawiam
Anna



Anna Stolarska

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-07, 20:58
Lokalizacja: Lublin

Wróć do Ubezpieczenia

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron