Byłeś źle leczony przez szpital, podano Ci leki które powodowały szkodliwe skutki uboczne, wiesz, że takich osób może być więcej - przyłącz się, opisz swoją historię.
W USA mamy wiele wygranych przez pacjentów pozwów zbiorowych przeciwko koncernom farmaceutycznym które działają również w Polsce. W USA koncerny płacą odszkodowania, zawierają ugody, dlaczego w Polsce nie ponoszą konsekwencji swoich zaniedbań? Dlaczego większość leków produkowanych przez światowe koncerny, w Polsce ma prawie najwyższą cenę ze wszystkich krajów Uni.
Być może czas to już zmienić, w grupie siła a pozew zbiorowy jest skutecznym narzędziem.

Postautor: Kornelia » 2010-08-29, 16:21

Witajcie.
Chciałam się dowiedzieć, czy można zaskarżyć lekarza o to, że nie chce kierować swoich pacjentów na badania? Czy w takim przypadku powinniśmy mieć pretensję do konkretnego doktora, czy może do przychodni, w której się "leczymy"?
Jestem pewna, że takie traktowanie pacjentów jest niestety powszechne w naszym kraju.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?



Kornelia

offline
 
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-26, 18:16

Postautor: Magdalena^ » 2010-08-29, 16:49

Witaj, u mnie na szczęscie jest tak, że trafiam na dobrych lekarzy. Czy jest to lekarz rodzinny, czy ginekolog to zazwyczaj dostaje skierowanie na wszystkie badania które chce. Zdarza się, że dostaje skierowanie na badanie, tak profilaktycznie - bardzo mi się to podoba, bo wtedy wiem, że mój lekarz dba o mnie.
Moim zdaniem, jeśli lekarz nie wystawia skierowań na badania, nawet gdy ma do tego podstawy (są objawy jakiejś choroby itd) to jest to sprawa, którą trzeba gdzieś zgłosić. Płacimy podatki itd. więc powinniśmy mieć prawo do leczenia się. Na twoim miejscu poszukałabym więcej osób, które równiez nie są zadowolone z tego lekarza i wtedy podjeła decyzję co robić.



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Kenaj » 2010-08-30, 06:48

Jeżeli jest to jednostkowy przypadek to raczej nie, ale w przypadku kiedy lekarz robi to w sposób "zorganizowany", odmawiając pacjentom skierowania na badania to myślę, ze tak.
Ale to sprawa chyba dyskusyjne, bo każdy przypadek jest inny i nie każdy przypadek kwalifikuje sie do badań.
Raczej tutaj można by próbować pozwać szpital za brak procedur jednoznacznie określających systuacje w których kieruje się lub nie na badania.



Kenaj

offline
 
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-17, 03:42

Postautor: Kamil » 2010-08-30, 07:46

Niestety, ale muszę przyznać Ci rację. Okazuje się, że mój przypadek nie był jednostkowy i niektórzy lekarza tak postępują. Raz zdarzyła mi się taka wizyta na której lekarz odmówił mi wystawienia skierowania na badania oraz do innego lekarza specjalisty. Stwierdził, że brak jest podstaw do ich wystawienia. Nie rozumiem jednego, dlaczego w ten sposób postępują, co jest przyczyną odmowy?



Kamil

offline
 
Posty: 29
Rejestracja: 2010-08-28, 15:05

Postautor: Kenaj » 2010-08-30, 08:21

Najczęściej przyczynę odmowy są poeniądze.
Nie znam procedur ale z tego co wiem to za jakieÅ› tam podstawowe badania
płaci lekarz lub potrącają mu z kontraktu.



Kenaj

offline
 
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-17, 03:42

Postautor: Zorro_ » 2010-08-30, 13:05

Najczęstszym powodem odmawiania skierowania na badanie jest brak pieniędzy, wyczarpanie zasobów na dany rok itd. Wtedy lekarze proponują badanie prywatnie, oczywiście odpłatnie. Ahh ci lekarze.
Ja zazwyczaj robię tak, że jeśli jeden lekrza mi odmówi to idę do drugiego. Zazwyczaj mam szczęście i dostaję skierowanie.



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: ruda40 » 2010-08-30, 21:06

Ja na szczęście nie mam takiego problemu, ponieważ zapisałam się całkiem niedawno do lekarza, który od razu skierował mnie na wszystkie badania. Na początku wystraszyłam się tego, ale teraz wiem, że to przecież dla mojego dobra i żeby lekarz był w stanie powiedzieć czy coś mi dolega czy nie. Wydaję mnie się, że powinnaś zebrać więcej osób i wtedy złożyć pozew zbiorowy. Jeśli będziesz sama w tym wszystkim to wątpię, żeby udało się coś zdziałać.



ruda40

offline
 
Posty: 15
Rejestracja: 2010-08-26, 18:55

Postautor: Magdalena^ » 2010-08-31, 18:54

Tylko pewnie wtedy pojawia się pytania, jak zebrać te kilka osób? Przeciez Kornelia nie może spędzać całe dnie w przychodni i pytać się ludzi czy mają podobna sytuacje...a może jednak? Hmm z drugiej strony to byłby chyba najszybszy sposób na zebranie innych osób potrzebnych do pozwu.



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Kornelia » 2010-08-31, 21:44

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Wiadomo, że jak się czeka w przychodni na przyjęcie do lekarza to słyszy się wiele opinii na jego temat - w tym również wiele nieprzychylnych. Niestety często jest również tak, że wszyscy narzekają, teoretycznie się buntują, ale nie gdyby mieli już iść do sądu, poświęcać swój czas... to zaczynają się schody:(
Szkoda, że Polacy jeszcze nie są gotowi na walkę o swoje prawa...



Kornelia

offline
 
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-26, 18:16

Postautor: Krzysztof007 » 2010-09-01, 12:38

Masz rację Kornelia. Gdyby Polacy byli bardziej odważnie, to na pewno ich życie byłoby potem spokojniejsze. A tak musimy się godzić na różnie upokorzenia. Może za jakiś czas, jak wszyscy będą wiedizeć choć troskzę o pozwach zbiorowych, usłyszą o pierwszych wygranych to cos się zmieni?



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: Rysio » 2010-09-01, 22:31

Niestety muszę się całkowicie zgodzić z wypowiedzią Kornelii. Polacy bronią się przed sprawami w sądach, uciekają od tego jak od ognia, nie chcą w taki sposób walczyć o swoje prawa. A może to błąd, bo przecież samo narzekanie na lekarzy nic nie zmieni, a pozwanie grupą takiego lekarza ma szansę na powodzenie.



Rysio

offline
 
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18

Postautor: Magdalena^ » 2010-09-02, 15:19

Ktoś musiałby najpierw pokazać, że wygrał z nieuczciwymi lekarzami. Może wtedy ludzie zebraliby się i odważyli się walczyć. Musiałoby być głośno o tym w telewizji - inaczej wszyscy będą narzekać, a nikt nic z tym nie zrobi.



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Administrator » 2010-09-03, 10:50

Dużo osób wygrywa z lekarzami lub szpitalami, nie zawsze jednak dowiaduje się o tym opinia publiczna.
Znam osobę która otrzymała od dentysty zwrot ponad 4 tysięcy złotych, po wezwaniu przedsądowym.

Myślę, że taki proces w ramach pozwu zbiorowego byłby bardzo nagłośniony w mediach jako nowość w systemie prawnym.

Jedno jest tylko pewne, jeżeli nie postawimy tamy nieuczciwości
to będzie się coraz bardziej rozszerzać.
Kilka głośnych procesów, grupy po kilkaset/kilka tysięcy osób i od razu podniesie się poziom uczciwości.
Nic tak nie działa ozdrowieńczo jak groźba utraty kasy :!: :lol:
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: Krzysztof007 » 2010-09-03, 12:19

Tak to prawda, musimy walczyć z nieuczciwością!
Wczoraj w Ekspres dla Reporterów mówili o tym jak lekarz przez zaniedbanie w czasie pracy przekreślił życie dziecka. Rodzice byli zrozpaczenie, bo w brzuszku dziecko było zdrowe, a urodziło się bardzo chore..oczywiście z winy lekarza. Rodzice wnieśli sprawę do sądu - mam nadzieje, że wygrają.
Jestem tylko mężczyznom, ale widok chorego dziecka mnie bardzo rozczula, a takich lekarzy co mają gdzieś zdrowie ludzie (powinno być na pierwszym miejscu! )powinni ukarać. Tak aby inni lekarze wiedizeli co im grozi. Wybrali ten zawód więc niech wykonują go prawidłowo - tu nie ma miejsca na pomyłki.



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: Rysio » 2010-09-03, 23:10

Uważam, że trzeba walczyć z nieuczciwością i postępowaniem nieetycznym lekarzy, ponieważ nasze życie bardzo często zależy od nich i od tego jak nas zdiagnozują i zaczną leczyć. Żeby poprawiła się praca lekarzy wygrane sprawy powinny być bardzo nagłośnione, jako przestroga dla innych.



Rysio

offline
 
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18

Następna

Wróć do Medycyna, Farmacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron