Grupa dla wszystkich poszkodowanych przez władze, samorządowe oraz Państwowe.
Dla usprawnienia proszę w temacie pisać miejscowość oraz wymienić organ, np. gminę lub nazwę instytucji.

Postautor: Magdalena » 2010-07-20, 10:24

2 lata temu wraz z mężem będącym obywatelem Belgii chcieliśmy kupić gospodarstwo w Polsce. To mój mąż 7 lat temu zdecydował, że będziemy mieszkać w Polsce , ja byłam przeciwna. Mieszkaliśmy w centrum Warszawy w bloku, na 38 m kw. W tym czasie zaszłam w ciążę i koniecznym było rozejrzenie się za większym mieszkaniem. Ceny w Warszawie są chorendalne, poza tym mieszkanie w mieście z dziećmi jest horrorem. Zdecydowaliśmy sięna kupienie gospodarstwa w okolicy Warszawy. W MSW dowiedzieliśmy się, że jeżeli jesteśmy małżeństwem, mój mąż ma firmę oraz kartę pobytu, dostanie pozwolenia będzie tylko tylko formalnością. Wyemitowaliśmy ogłoszenie w gazecie i znaleźliśmy nasze przyszłe gospodarstwo. Opłaciliśmy wszystkie niezbędne dok. potrzebne do wystąpienia o pozwolenie i skandalicznie wysoką opłatę administracyjną. Procedura nie miała końca, bo w rozporządzeniu nie ma daty wydania odpowiedzi, a nie mogli nam odmówić zgody ze względu na spełnienie wszystkich warunków. Nie muszę mówić co działo się u nas w domu, jakie kłótnie przechodziliśmy związane z dyskryminają obywateli polskich, którzy śmieli się zakochać nie w Polaku oraz jakie frustracje mój mąż przechodził w związku z taką sytuacją. Szukamy osób,które także czują się dyskryminowane przez Państwo Polskie zarównoobywateli Polski jak i obcokrajowców.
Magdalena



Magdalena

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-20, 10:09

Postautor: Administrator » 2010-07-20, 21:51

Kwalifikacja zależy od tego, czy jest to stała praktyka, czy tylko jednostkowy ptzypadek.
Sądzę, że trudno będzie udowodnić stałą praktykę urzędów, wygląda mi to raczej na urzędniczą opieszałość.
Ale to tylko moje zdanie i należy raczej przeanalizować odpowiednie ustawy.
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41


Wróć do Władza Państwowa i Samorządowa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron