Jeżeli czujesz się oszukany przez bank lub fundusz inwestycyjny, dołącz do tej grupy.

Postautor: Administrator » 2010-09-07, 13:48

Miejski Rzecznik Konsumentów wystąpił w roli reprezentanta grupy osób, które pozwały mBank i Multibank w ramach pozwu zbiorowego.
Więcej informacji na stronie Serwisu Pozwów Zbiorowych:
www.pozew-zbiorowy.com.pl/zlozone_pozwy ... orowy.html
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: focus » 2010-09-09, 11:22

W nawiązaniu do tematu:
Słyszałam wczoraj, że już 18 osób do tej pory przyłączyło się do grupy reprezentowanej przez Panią Rzecznik Konsumentów. Poszkodowanych może znaleźć się o wiele więcej. Rzekomo dzięki temu, że reprezentantem jest Rzecznik Konsumentów poszkodowani są zwolnieni z opłat sadowych. Ale koliduje mi tutaj wyczytany w gazecie zapis, a mianowicie: "Żeby przystąpić do „Grupy na bank” należy wpłacić na konto kancelarii 1500 zł (oraz VAT) za proces w I instancji, tyle samo za apelację. Do pozwu mogą się przyłączyć osoby, które zawarły umowy o kredyt hipoteczny indeksowany kursem franka szwajcarskiego."
A więc jak to jest z tym reprezentowaniem przez Rzeczników? Czy faktycznie prowadzi to do zwolnienia z jakichkolwiek opłat?



focus

offline
 
Posty: 35
Rejestracja: 2010-09-09, 11:05

Postautor: Administrator » 2010-09-10, 07:49

Opłaty są ponoszone na rzecz kancelarii prawnej.
Mam jakieś dziwne odczucia, jeżeli chodzi o ten pozew i kancelarię.
1. Kancelaria postawiła próg minimum 90 osób, chociaż Ustawa wymaga tylko 10.
2. Wysoka opłata aż 1500 zł od osoby, policzmy - to daje kwotę 135 tysięcy.
3. Działania kancelarii, utworzona strona, wywiady itp...

Mam wrażenie, że cała ta sprawa słuzy głównie kancelarii i jej reklamie.

Mieliśmy "nabici w mBank", obyśmy nie mieli "nabici w kancelarię" :-(
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: focus » 2010-09-11, 14:16

Ta sytuacja z bankiem mnie przeraża. Jak można postawić takie wysokie "progi" przy takiej sprawie. Nie wiedziałam, że kancelarie mają takie możliwości co do zastosowania wymogu z tą ilością osób. Dla mnie to wstrząsające. Na dodatek fakt tak wysokiej opłaty. Nieprawdopodobna sytuacja. Wygląda tak jakby to był złoty interes dla Kancelarii.



focus

offline
 
Posty: 35
Rejestracja: 2010-09-09, 11:05

Postautor: Krzysztof007 » 2010-09-11, 21:32

Tak, też mi coś tu nie pasuje... zastanwiam się czy kancelaria może podawać aż taką liczbę osób, jeśli w ustawie mowa jest o min. 10... Tak samo z opłatą, dlaczego taka duża?



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: Magdalena^ » 2010-09-18, 07:23

Czytałam, że przez taką nieuwagę Bnku ludzie płacili o ok. 200zł więcej raty na miesiać. To jest duża suma jeśli ją przyrównamy do wielkości kredytu.
Wydaje mi się, że kancelaria powiedziałą, że zajmie się tą sprawą dopiero zdobędzie 90 podpisów, dlatego, że to będzie wtedy sprawa wygrana. Nawet jeśli ktoś zrezygnuje to i tak zostanie duża grupa zeznająca przeciwko bankowi.



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Zorro_ » 2010-10-03, 20:17

Coś w tym jest Magdalena....taka "mała" 10-osobowa grupa, na taką skale oszustwa może być za mała. Dlatego wybrali minimum, które jest dośc duże i raczej mają sprawę wygraną.



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: Małgorzata » 2010-10-06, 05:25

Magdalena^ pisze:Czytałam, że przez taką nieuwagę Bnku ludzie płacili o ok. 200zł więcej raty na miesiać. To jest duża suma jeśli ją przyrównamy do wielkości kredytu.

Najbardziej mnie to irytuje, jak ktoś płacąc na bieżąco w równej wysokości raty, nagle dostaje informację lub też nie, że ma płacić więcej, aż o 200zł. To jest dopiero porażka dla kredytobiorcy, ale niestety takie sytuacje się zdarzają, banki wykorzystują wyższość nad klientami, czasami bezkarnie.



Małgorzata

offline
 
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-27, 06:04

Postautor: MSJ » 2010-10-10, 13:43

Krzysztof007 pisze:Tak, też mi coś tu nie pasuje... zastanwiam się czy kancelaria może podawać aż taką liczbę osób, jeśli w ustawie mowa jest o min. 10... Tak samo z opłatą, dlaczego taka duża?



Warunki nie są podyktowane przez kancelarię. Są one wynikiem negocjacji grupy zainteresowanych klientów z kancelarią. Proszę nam wierzyć, że nie zostały one przyjęte pochopnie.Przez ok. pół roku prowadzone były rozmowy z wieloma kancelariami. Wybrana została renomowana kancelaria bo będzie walczyć z bankiem, który też byle jakiej kancelarii nie zatrudni. Koszty podawane przez inne kancelarie nie były niższe a ich pozycja na rynku nie była tak wysoka jak wynajętej przez "nabitych". POZA TYM DO DZISIAJ NIE ZAPŁACILIŚMY ANI ZŁOTÓWKI a kancelaria już wykonała ogromną ilość pracy ciągle nie mając pewności czy zarobi cokolwiek. Mam ogromną prośbę o nie wydawanie sądów bez rzetelnego poznania tematu, bo może to zaszkodzić wielu ludziom. WAŻNA INFORMACJA: wysokość wynagrodzenia będzie negocjowana jeśli liczba osób przystępujących do pozwu przekroczy 90 osób. Poszkodowanych jest tysiące ludzi więc jest taka szansa. Nie odbierajcie jej nam pochopnymi osądami.
Pozdrawiam
MSJ



MSJ

offline
 
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-10, 13:02

Postautor: MSJ » 2010-10-10, 13:55

Administrator pisze:Opłaty są ponoszone na rzecz kancelarii prawnej.
Mam jakieś dziwne odczucia, jeżeli chodzi o ten pozew i kancelarię.
1. Kancelaria postawiła próg minimum 90 osób, chociaż Ustawa wymaga tylko 10.
2. Wysoka opłata aż 1500 zł od osoby, policzmy - to daje kwotę 135 tysięcy.
3. Działania kancelarii, utworzona strona, wywiady itp...

Mam wrażenie, że cała ta sprawa słuzy głównie kancelarii i jej reklamie.

Mieliśmy "nabici w mBank", obyśmy nie mieli "nabici w kancelarię" :-(



1. Próg 90 osób jest wynikiem negocjacji klientów z kancelarią - mniejsza liczba to taka sama siła rażenia jak pozew indywidualny - dla BRE żadna.
2. Może to nie jest nisko ale może być jeśli do pozwu przystąpi więcej osób - to tez jest wynegocjowane
3. Właśnie - te wszystkie działania podjęła kancelaria na własny koszt - a ponieważ pozew jest dopiero w trakcie organizacji może się okazać, że nie dostaną za to zwrotu nigdy ( mało prawdopodobne ale istnieje możliwość, że do sprawy w ogóle nie dojdzie bo nie zbierze się odpowiednia ilość poszkodowanych i reszta zrezygnuje)

Słaba to będzie reklama dla kancelarii jeśli do pozwu nie dojdzie a jeszcze gorsza jeśli sprawę przegrają - właśnie dlatego, że jest taka głośna i o to nam także chodziło.

Ten pozew spowoduje, że o wiele więcej ludzi dowie się o sprawie i będzie unikało BRE.
MSJ



MSJ

offline
 
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-10, 13:02

Postautor: Krzysztof007 » 2010-10-30, 13:41

No własnie, kancelaria musi brać pod uwagę również to, że mogą przegrać. Dlatego muszą w jakiś sposób się zabezpieczyć. Koszty sa dośc wysokie, ale jeśli będzie więcej osób może uda się coś wynegocjować... Zaczynam rozumieć tą kancelarię, ciekaw jestem jak się ta sprawa zakończy.



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: MSJ » 2010-11-02, 15:45

Obecnie przystąpiło do pozwu 120 osób a tempo nadsyłania dokumentów wzrasta. Złożenie pozwu jest już pewne i bardzo prawdopodobne obniżenie kosztów.
MSJ



MSJ

offline
 
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-10, 13:02

Postautor: andy » 2010-11-12, 20:42

Wg stanu na dzień 12.11.2010r. liczba osób, która przystąpiła do pozwu zbiorowego przeciwko oddziałom detalicznym BRE Banku - Multibankowi i Mbankowi wynosi - 390

Wszyscy naciągani przez oba banki - jeszcze jest szansa na przystąpienie do pozwu!
wszyscy poszkodowani przez BRE - zajrzyjcie na stronę www.grupanabank.pl



andy

offline
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-12, 20:37


Wróć do Banki, Kredyty, Fundusze inwestycyjne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron