Tutaj można zamieszczać ogłoszenia Kancelarii Prawnych oraz Prawników, Adwokatów zainteresowanych prowadzeniem spraw w ramach pozwu zbiorowego

Postautor: MaÅ‚gorzata » 2010-09-04, 08:52

Odnalazłam jedną z firm na polskim rynku, która oferuje nam bezpłatną konsultację co do szans powodzenia pozwu zbiorowego w konkretnej sprawie.
Chciałabym Was się poradzić czy taka oferta nie jest zobowiązującą?



Małgorzata

offline
 
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-27, 06:04

Postautor: Administrator » 2010-09-04, 09:23

Wszystko zależy od umowy, ale z prawnikami to bym uważał :lol:
Nie wierzÄ™ w darmowe obiady :lol:

Prawdopodobnie kancelaria liczy na to, że jeżeli po konsultacjach grupa zdecyduje się na wniesienie pozwu, to automatycznie zleci to tej kancelarii.
Taki układ jest w porządku.

Ale trzeba sprawdzić zapisy w umowie, bo być może jest coś takiego, że warunkiem skorzystania z konsultacji jest automatycznie wniesienie pozwu i zatrudnienie tej kancelarii.
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów Zbiorowych



Administrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: Zorro_ » 2010-09-04, 12:21

A mnie się wydaje, że to będą bezpłtne konsultacje i nic więcej. Oczywiście na pewno liczą, że może potem zatrudnią ich do sprawy, ale nie wszyscy.
U mnie w mieście są takie bezpłatne konsultacje z prawnikiem i nie podpisuje on żadnej umowy, po prostu udziela porad. Zawsze są do tego prawnika kolejki, wiadomo gdzie indziej taka porada sporo kosztuje. Fakt, że taka konsultacja trwa max 10 min no ale jest darmowa....



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: Kamil » 2010-09-07, 08:47

Po prostu powinniśmy dobrze zapoznać się z warunkami takiej bezpłatnej konsultacji. Być może nie będzie nam tu podkładana żadna umowa, a taka rozmowa potrwa nie więcej niż 20-30 minut; bez zbędnych formalności. Takie Kancelarie Prawne liczą na to, że po dosadnym wytłumaczeniu i pomocy, taka osoba wróci do ich jeszcze raz.



Kamil

offline
 
Posty: 29
Rejestracja: 2010-08-28, 15:05

Postautor: Magdalena^ » 2010-09-07, 20:45

Zgadza się to dla nich taka reklama, na pewno nie mówią nam wszystkiego, a tylko te najistotnijesze informacje, które mogą przyczynić się aby potem w razie czego wybrać ich jako prawników. Szkoda , że takich porad nie ma we wszystkich miastach, bo na pewno ludzie chętnie skorzystaliby z takiej darmowej porady.



Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09

Postautor: Krzysztof007 » 2010-09-15, 20:21

W moim mieście są również taki bezpłatne konsultacje. Korzysta z nich bardzo dużo ludzi, po co mają płacić jeśli mają za darmo? Nie mam pojęcia jak % z nich potem zpodpisało umowę, ale na pewno nie wszyscy. Ci co nie chcieli tego zrobić to nie zrobili, ale darmową konsultacje otrzymali.



Krzysztof007

offline
 
Posty: 60
Rejestracja: 2010-08-26, 21:21

Postautor: Zorro_ » 2010-10-09, 14:36

No tak, prawda jest taka, że takie darmowe porady są dobrą reklamą....częsć osób potem zdecyduje się na tego adwokata, a ten zyska klientów. Poświęcenie raz w tyg. godziny opłaca się :)



Zorro_

offline
 
Posty: 45
Rejestracja: 2010-08-26, 21:23

Postautor: focus » 2010-10-21, 11:55

Witam!
Moja znajoma przekonała się o działaniu takich bezpłatnych konsultacji.
Umówiła się na spotkanie w Kancelarii w Krakowie (nie chciałbym tu podawać nazwy, aby nie zostało to uznane za jakikolwiek spam). Faktycznie porada, którą uzyskała dotycząca pozwów zbiorowych była zupełnie bezpłatna. Nie wymagała ona podpisania jakiejkolwiek umowy, czy deklaracji. Jest zadowolona z informacji jakie uzyskała, pomogło jej to w decyzji dołączenia do grupy składającej takowy pozew w jednej z firm na Polskim rynku. A ja myślałam, że to zupełna nieprawda z tymi bezpłatnymi konsultacjami, jednak można gdzieś znaleźć uczciwe osoby, które po prostu chcą pomóc. Co prawda na koniec rozmowy proponowali jej swoje usługi, ale nie musiała się na nie zgadzać.



focus

offline
 
Posty: 35
Rejestracja: 2010-09-09, 11:05

Postautor: Alicja » 2010-10-22, 22:05

Czyli są jeszcze takie osoby, które bezinteresownie pomogą. W sumie potem proponowali swoje usługi, ale to jest zrozumiałe, tak przy okazji można zapytac :) Najważniejsze że były darmowe.



Alicja

offline
 
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-23, 13:04


Wróć do Prawnicy, Kancelarie prawne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron