Byłeś źle leczony przez szpital, podano Ci leki które powodowały szkodliwe skutki uboczne, wiesz, że takich osób może być więcej - przyłącz się, opisz swoją historię.
W USA mamy wiele wygranych przez pacjentów pozwów zbiorowych przeciwko koncernom farmaceutycznym które działają również w Polsce. W USA koncerny płacą odszkodowania, zawierają ugody, dlaczego w Polsce nie ponoszą konsekwencji swoich zaniedbań? Dlaczego większość leków produkowanych przez światowe koncerny, w Polsce ma prawie najwyższą cenę ze wszystkich krajów Uni.
Być może czas to już zmienić, w grupie siła a pozew zbiorowy jest skutecznym narzędziem.

Postautor: Administrator » 2010-08-18, 08:54

Aż 60 milionów dolarów zgodził się wypłacić koncern Bayer, zawierając ugodę w 150 procesach. Proces dotyczyły leku trasylol, który jak się okazało powodował
Lek trasylol wykorzystywany był do do tamowania krwawienia podczas operacji serca, powodując zmniejszenie krwawienia.
W roku 2007 lek trasylol został wycofany ze sprzedaży z powodu nasilających się doniesień o jego szkodliwości. Jak wykazały badania, lek trasylol powodował większe zagrożeni dla zdrowia i życia pacjentów niż preparaty konkurencji. Ta szkodliwość była większa aż o 50%.
Zarzut jaki podnoszą prawnicy pacjentów dotyczy również zlekceważenia przez koncern Bayer badań wskazujących na szkodliwe działanie leku trasylol oraz ukrywania niekorzystnych wyników przed pacjentami i lekarzami.
Koncern Bayer zawiera z poszkodowanymi ugody w wysokości około 400 tysięcy dolarów dla każdego pacjenta. Przed koncernem jeszcze około 1600 procesów, w większości przed sądem federalnym na Florydzie, gdzie toczą się postępowania przygotowawcze.

Preparat Trasylol został w Polsce dopuszczony do stosowania w dniu 30.04.2004, numer pozwolenia 10966, jako podmiot odpowiedzialny wskazano Bayer HealthCare AG, D-51368 Leverkusen, Niemcy

W piśmie z dnia 5.11.2007 koncern Bayer zawiadamia, że czasowo wstrzymuje na całym świecie sprzedaż produktu leczniczego Trasylol.

Jak wygląda ta sprawa w Polsce?
Może jakiś prawnik się wypowie?
Administrator Forum Dyskusyjnego Pozwów ZbiorowychAdministrator

offline
Administrator
 
Posty: 73
Rejestracja: 2010-07-17, 02:41

Postautor: Magdalena^ » 2010-08-27, 21:00

Trasysol stosowało się profilaktycznie w celu zmiejszenia okołoperacyjnej utraty krwi u pacjentów poddawanych operacji pomostowania aortalno-wieńcowego z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Na szczeście w tej chwili ten lek został wycofany i żaden szpital nie powienien go stosować.
Swoją drogą, jak to jest że pieniądze dla ludzi są tak ważne, że nie obchodzi ich zdrowie ludzi? Nie wyobrażam sobie jak można zataić tak ważne informacje jak prawdziny skłąd owego leku.Magdalena^

offline
 
Posty: 70
Rejestracja: 2010-08-26, 21:09


Wróć do Medycyna, Farmacja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Chmura tagÓw

cron